Biofeedback teraapia

 stressis looma abimees

Sa oled teinud oma looma jaoks kõik, mida oskad, aga ikka oleks nagu midagi puudu? Sa oled läbi käinud kõik spetsialistid, kes annavad head nõu aga sinu looma puhul see kõik pole siiski aidanud? Sa soovid oma koera aidata, aga ei tea, mida veel teha?

Meil on heameel teatada, et oled jõudnud õigesse kohta, sest meie saame Sinu koera aidata. Sul on võimalik oma koera tundma õppida ja pakkuda talle rahulikku ja harmoonilist elu, millest te mõlemad olete unistanud.

MIIRA TERAAPIAS praktiseerime biofeedback teraapialiiki, mis on Eestis ainulaadne. Terapeut kasutab L.I.F.E. biofeedback seadet, millega tuvastab ja tasakaalustab väljakujunendud emotsionaalsed ja vaimsed sisepinged. Biofeedback teraapia aitab vähendada, alandada ja tasakaalustada stressi. Selle tulemusena kaovad loomal hirmud, ärevus, loom muutub enesekindlaks, saab hakkama erinevates situatsioonides, uni paraneb, koostöö inimestega ja käsklustest arusaamine paraneb. Terapeudipoolsed käitumisnõuanded lähtuvad koera liigiomasest käitumisest ja neid on oluline täita kui soovitakse saada parimat tulemust.

Millised koerad saavad biofeedback teraapiast abi?

  • agressiivsed – ründab ja näksab;
  • reaktiivsed – reageerib koertele, inimestele, liiklusvahenditele, häältele;
  • kartlikud, pelglikud, hirmunud – kardab kõiki ja kõike;
  • närvilised – haugub pidevalt;
  • ärevad, paanikas – ei suuda rahuneda;
  • üksindusahistuses – üksi kodus olles haugub, kraabib, lõhub;
  • stressis – tuppa pissimine, enda üleliigne lakkumine;
  • kurvameelsed – leina, trauma, operatsiooni läbi teinud;
  • varjupaiga koerad – traumaatilise minevikuga;

Biofeedback teraapia + käitumisnõuannete täitmine annab väga häid tulemusi lemmikloomade käitumisprobleemide korral. Tulemusi näed juba 3 kuuga.

Meie kogemus biofeedback teraapiaga

Oleme biofeedback teraapiat lemmikloomadel praktiseerinud Eestis 2 aastat. Selle aja jooksul on abi saanud väga paljud koerad ja 2 kassi. Parima soovitud tulemuse saavutamiseks peab läbima vähemalt 3 teraapiaseanssi. Meie teraapiakogemus on näidanud, et 6 seansiga saavutatakse kindlasti soovitud tulemus.
Ühes kuus tehakse 1 seanss, sest teraapia toime mõjub kuu aega.

Mida seansil tehakse?
Seanss kestab 1,5 tundi, millest biofeedback teraapia kestab 1 tund.
Teraapiaruumi sisenedes on koeral aega ümbruskonnaga tutvuda ja kõik, mis tema jaoks välja on pandud, nuusutada. Selle tegevuse käigus rahuneb koer maha. Teraapiaruumi sisenedes vabastatakse koer rihmast, et tal oleks võimalik vabalt ringi liikuda. Meie teraapias ei kasutata suukorvi.
Biofeedback teraapiat hakatakse tegema peale koera rahunemist. Koera seljale pannakse tekk (mis on andur), mis ühendatakse biofeedback seadmega. Terapeut leiab seadme abil koera kehas ja infoväljas üles emotsioonid ja pinged ning tasakaalustab need seadme abil. Omanik hoiab koera kinni, et tekk saaks seljal olla.

Seansi panus on 90 €.
Tasumine toimub sularahas
või
Smart ID / mobiil ID kaudu ülekandega Sultson Grupp OÜ arveldusarvele EE982200221077976878
Teraapiaruumis kaardimakse teraminali ei ole.

Meie terapeut
Monika Sulengo on läbinud biofeedback teraapia koolituse Ülle Toomeoja (lifekeskus.ee) juures.
Monika on loomade käitumisnõustaja – terapeut, kes lähtub probleemide lahendamisel koera liigiomasest käitumisest. Väga paljud probleemse käitumisega loomaomanikud on viimases hädas ja lootuses jõudnud just Monika juurde ja saanud abi
2 teraapia koosmõjul – biofeedback teraapia + liigiomase käitumise järgimisest.

Monika läbitud koolitused:
International Dog Trainer Diploma – Nordic Education Center for Dog Trainers
Dog Management – Gerard O`Shea
The Complete Dog – Turid Rugaas
Passing other Dogs on Your Walks – Turid Rugaas
Puppy Power – dr. Amber Batson
Barking Mad – Abnormal Behaviors in Dogs – dr. Amber Batson
Dog Aggression for Animal Professionals – dr. Amber Batson
Introduction to Canine Massage workshop – Luisa Greig, Galen Therapy Center
Connection Between Canine Posture and Movement – Julia Robertson
Appropriate Excercise for Puppies – Julia Robertson
Koeramassaaži kursus I ja II aste – Irina Bukk
Reiki I, II, III aste – Kreet Rosin-Pindmaa

Mis on L.I.F.E. seade?

L.I.F.E.’i seade on biofeedback ja sagedusteraapia põhimõttel töötav seade, millele on väljastatud EL-is kehtiv CE-vastavussertifikaat ja registreeritud klassi 2A meditsiiniinstrumendina. Senini on L.I.F.E. seade ainus omalaadne, mille puhul terapeut saab tegeleda nii kliendi emotsionaalse kui ka vaimse tasandiga. Seade loeb looma infoväljas võnkeid ja sagedusi ning oskab sõnastada tema emotsionaalseid probleeme – seadmes kuvatakse informatsioon arvudena, protsentides ja
kirjeldustena.

Monika Sulengo seanssidele registreerimine toimib e-maili teel:
monika@caramira.ee
sulengomonika@gmail.com

Tallinnas toimuvad seansid aadressil Suur-Sõjamäe 36/1, Tallinn
Citröeni maja 2. korrus

NB! Registreerumiseks on vajalik lemmiklooma omaniku ees- ja perekonnanimi ning kontakttelefon. Selle olemasolu aitab vajadusel kiiresti Teiega aegade suhtes läbi rääkida või ettearvamatute muudatuste korral ühendust võtta.

Mis on L.I.F.E. seade ja mida ta teeb?

L.I.F.E.’i seade on biofeedbacki (biotagasiside) ja elektrofüsioloogilise bioresonantsi (sageduste/võngete) põhimõttel töötav seade,
– millele on väljastatud Euroopa Liidus kehtiv CE-vastavussertifikaat;
– mis on registreeritud klassi 2A meditsiiniinstrumendina;
– mille toimivust on kontrollitud topeltpimeuuringutes;
– mille kvaliteeti ja efektiivsust kinnitab Saksamaa Tehnilise Kontrolli Agentuuri sertifikaat TÜV SÜD.

Kuidas L.I.F.E. seade töötab?

L.I.F.E. seade kuulub teise põlvkonna biofeedback (biotagasiside) / bioresonants (sagedusteraapia) seadmete hulka. Esimese põlvkonna hulka kuuluvad punkt anduriga seadmed, nagu Bi-com ja Mora.
Biofeedback ja bioresonantsseadmete efektiivsus põhineb lihtsal seaduspärasusel: välja tasandil toimivad infostruktuurid juhivad neid protsesse, mis toimuvad füüsilisel tasandil ehk inimese nähtamatu osa juhib nähtavat. See tähendab, et meie probleemid ja haigused, mis esialgu on kui disharmoonia või blokeering välja tasandil, on olemas ammu enne kui me neid endale teadvustame või otseselt mõne sümptomina oma kehas tunneme.

Mis on L.I.F.E.’i seade ja mida ta teeb?

L.I.F.E.’-i seadmes on üle 7000 stressinäitaja võnke, mis puudutab inimest ja tema toimimist. Seadmes on üle 4000 negatiivsete mõttevormide sagedust (võnget). Senini on L.I.F.E.’i seade AINUS omalaadne, mille puhul terapeut saab tegeleda nii kliendi emotsionaalse kui ka vaimse tasandiga. Seade loeb võnkeid mõõtes inimese infovälja ning oskab sõnastada ka tema emotsionaalseid probleeme, andes teavet arvude, protsentide ja kirjelduste kujul.

Seade töötab kahesuunaliselt:
– kõigepealt leiab see üles normist kõrvalekalded ning
– seejärel vabastab inimese blokeeringutest ja taastab tasakaalu, mõjutades võngetega infovälja struktuure.

L.I.F.E. seadmes on ka Neurofeedback (neurotagasiside ehk neurotagasiside) tarkvara programm, mis võtab arvesse käitumuslikke, kognitiivseid ja subjektiivseid aspekte, samuti aju aktiivsust. L.I.F.E. Neurofeedback aitab aju kognitiivsete võimete suurendamiseks sh parandab vaimset võimekust – oskusi erinevat infot (tekst, numbrid, ruumilised objektid jne) lugeda, mõista, olemasoleva teadmisega seostada, meelde jätta ja kasutada.
Samuti aitab tasakaalustada ajupoolkerasid ja ajulained. 

Organismil (inimene või loom) on peale füüsilise keha ka silmaga nähtamatu energeetiline keha, mis sisaldab tohutu suurt hulka sellega seotud infot. Välja tasandil on kogu info organismiga (inimene või loom)  kogu aeg kaasas. Selles on tema hetke mõtted ja tunded, ka minevik ja perekonnapärand, selles peegeldub harmoonia ja tasakaaluseisund ning probleemid ja stressipiirkonnad. Just nimelt sellisel infovälja peentasandil töötab terapeut kasutades L.I.F.E.’i seadet.

Teada on, et teadlikult ei saa muuta ebateadlikke mõttevorme ja seetõttu võib L.I.F.E.’i seadmest olla väga suur kasu. Seadme abil kustutatakse negatiivsed mõttevormid.